Pınar Ündar, çocukluğundan beri sanat ve edebiyata ilgi duymuş biri olarak hayallerine ulaşmak için farklı yollar denemekten çekinmemiş biri. İşletme bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğrenip dünyayı daha iyi anlamak için yurtdışına gitme kararı almış. Yurt dışında yaşarken Türkiye'nin kültürel zenginliklerinin daha iyi tanıtılması gerektiğini fark etmiş ve bu nedenle Londra'da Pazarlama alanında yüksek lisans yapmış. Türkiye'ye döndükten sonra perakende sektöründe farklı markaların kategori departmanlarında marka geliştirme projelerinde çalışmış ve 2021 yılında 10 yıl boyunca sürdürdüğü beyaz yaka kariyerini sonlandırarak PIO NOI markasını kurmuş. Pınar, dünya çapında ünlü çantaları beğenmesine rağmen fiyatlarının ulaşılabilir olmaması ve gerçek deriden üretilen sade, zamansız çantalar bulmakta zorlanması nedeniyle çanta üretimine yönelmiş. Kendi için çantalar yaptırmaya başlamış ve bu ürünler arkadaşları tarafından da beğenilince bu işi profesyonelce yapmaya karar vermiş. Amacı, PIO NOI markasını Türkiye'nin motiflerinden beslenen, dünya çapında bilinen bir marka haline getirmek.


PIO NOI çantalar, Pınar Ündar’ın yıllardır okuduğu farklı konular, katıldığı eğitimler ve seyahatlerle beslenerek ortaya çıkmış. Bugün, küçük bir zanaatkar grubuyla yakın bir şekilde çalışarak gerçek deri çantalar üretiyor.

PIO NOI markası ruhunu ve ham enerjisini Türk mitolojisindeki Ayızıt, Roma mitolojisindeki Venüs, Sümer mitolojisindeki İnanna gibi binlerce yıldır bizlere koruyuculuğu, zarafeti ve bereketi sembolize eden kadınlardan alıyor. Bu kahramanların hikayeleriyle şekillenen Pio Noi çantaları, her kadına kendi gücünü hatırlatmayı amaçlıyor.

Pınar ÜNDAR